Menu

Sosyal Sorumluluk

Kartonsan ürettiği değeri en büyük paydaş kitlesini oluşturan toplumla paylaşmaktadır.

Kartonsan, sosyal sorumluluk çalışmalarında eğitim ve çevre konularına odaklanmakta, yürüttüğü projeler ile toplumsal gelişime olumlu katkılar sağlamayı amaçlamaktadır. Kartonsan, sosyal sorumluluk alanındaki faaliyetlerini uzun soluklu ve toplum için kalıcı değer üretmeyi hedefleyen bir yaklaşımla gerçekleştirmektedir. Kartonsan eğitim ve çevre alanında yürüttüğü sosyal sorumluluk çalışmaları ile toplumsal gelişime katkıda bulunmakta, ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmasını desteklemektedir.

Başiskele Mevkii İlköğretim Okulu Projesi

Kartonsan Fabrikası’nın yer aldığı Kocaeli, Başiskele mevkiindeki 16 derslikli İlköğretim Okulu 2012 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kartonsan İlköğretim Okulu – Kullar Köyü, Kocaeli

Kartonsan Fabrikası’nın faaliyet gösterdiği Kocaeli’nin Kullar Köyü’nde bulunan Kartonsan İlköğretim Okulu’na desteğini sürdürmektedir.

Kocaeli Üniversitesi ile işbirliği

Kartonsan ve Kocaeli Üniversitesi işbirliği kapsamında, öğrencilere uygulamalı ve teorik eğitimler verilmektedir.

Ambalaj atıklarının geri kazanımına destek

Türkiye’de uygulanmakta olan ambalaj atıklarının kontrolü yönetmeliği çerçevesinde; bir ambalaj atığı geri kazanım firması olarak da faaliyet göstermekte olan Kartonsan, bünyesinde değerlendiremediği ve faaliyetlerinden kaynaklanan ambalaj atıklarını toplayarak lisanslı geri kazanım firmalarına vermektedir.